Blog Detay

Anasayfa

/

Blog Detay

Blog Detay

Çocuğuma düşünmeyi nasıl öğretirim?

Admin

Eğitim

15

Image

Her çocuk özeldir. Çünkü her çocuk farklı sosyal, bilişsel ve ahlaki gelişim seviyesinde olabilir. Biz ebeveynler olarak çocuklarımızın sahip olduğu özellikleri nasıl geliştirebileceğimiz üzerinde durmalıyız. Unutmamalıyız her çocuğun iyi olduğu bir veya iki alan olabilir.

Çocuklarımızın imdadına yetişiyor muyuz?

Image

Çocuklarımızın gelişimini desteklemek için hayatları boyunca mücadele etmeleri gerektiğini unutmayalım. Çocuklarımız ne kadar çok hata ile karşı karşıya kalırlarsa o kadar fazla gelişecek ve yaşamış oldukları problem durumları karşısında çözüm üretmeye çalışacaklardır. Sonuçlar sizler için tatmin edici olmayabilir. Ancak önemli olan çocuklarınızın süreçte ortaya koyduğu yöntemlere odaklanın. Farklı problem durumları karşısında hangi düşünme yöntemlerini kullanıyor?

Başarılı bir öğrencinin özellikleri neler?

Image

Başarılı bir öğrencinin özellikleri; İçsel motivasyon ,Azim ve ısrar ,Olumlu sosyal beceri ,Bağımsız düşünme yeteneği ,Sorumluluk isteği olarak sıralanmıştır (Sweetland ve Stolberg, 2015). Çocuklarımızın başarılarını yalnızca derslerden almış oldukları notlar olarak değerlendirmeyin. Kimi zaman bir dersten başarılı olan bir çocuk, bir başka dersten başarısız olabilir. Burada yapmamız gereken çocuğumuzun süreçteki başarısını değerlendirmektir.Çocuğunuzun özelliklerinden yola çıkarak güçlü ve zayıf yönlerini geliştirmeye yardımcı olun. Çocuklarınızın olumlu bir akademik benlik geliştirmesine yardımcı olmak için almış notları iyi veya olumlu olarak değerlendirin. Özellikle sınıf içerisinde yer alan başarılı öğrencileri zeki olarak değerlendirmekten kaçının. Böylece çocuklarınızın süreçteki başarısına dikkat çekin.

Son yazılar

Matematik Dersinde Neden Başarısızım?
Admin Eğitim 15
Çocuklara düşünmeyi öğretmek?
Admin Çocuk Eğitimi 9
Diam amet eos at no eos
Admin Web Design 15

Bir Yorum Yaz

Burak Elgit

Eğitsel değerler ve öğrencilere adanmış bir eğitimci.

Yakındaki Gönderiler

Matematik Dersinde Neden Başarısızım
Admin Eğitim 15
Çocuklara Düşünmeyi Öğretmek
Admin Web Design 15
Diam amet eos at no eos
Admin Web Design 15

Yazma Alışkanlığı Kazanma

Çocuklarımızın yazma alışkanlığı için neler yapıyoruz? Yazma becerisinin çocuklarımızın iletişim becerisini gelişimine katkısı nedir?
Elgit Yayıncılık

"Eğitim, Fark Yaratmaktır" anlayışıyla çıktığımız bu yolda öğrencilerimizin öğrenme süreçlerinin sürekli yenilenmesi ve öğrencilerin beklentileri doğrultusunda geliştirilmesi hedeflenmektedir.

Bize Ulaşın

Adres

Çınarlı/Sarıçam,ADANA

Email

bilgi@elgityayincilik.com

Telefon

+90 544 386 23 99

Haber Bülteni

© Elgit Yayıncılık.Tüm Hakları Saklıdır.